Czym jest trening mentalnyOd zawsze moje życie było związane z różnymi aktywnościami fizycznymi, więc pojęcie treningu jako takie nie jest mi obce. Do czasu aż nie trafiłem przypadkowo na świetną książkę Erika Bertranda Larssena Bez litości Poznaj moc treningu mentalnego. Poznaj moc treningu mentalnego, nie zdawałem sobie sprawy, że w analogiczny sposób można (i należy!) trenować też mentalność. O co więc w tym wszystkim chodzi?

Okazuje się, że trening mentalny jest powszechnie stosowany w sporcie wyczynowym od bardzo dawna. Wśród zawodowców często przygotowanie fizyczne czy też techniczne jest na identycznym poziomie i to właśnie psychika bywa tym decydującym czynnikiem, dzięki któremu jedni zdobywają medale a inni pozostają w tyle. Analogiczna sytuacja jest w życiu zawodowym.
Mentalność zwycięzcy należy trenować wytrwale, dając z siebie wszystko każdego dnia, niezależnie od wykonywanego zawodu. Jak mawia autor – trzeba być codziennie lepszą wersją samego siebie.
Jak można to osiągnąć? Jedne z wymienianych technik to wyznaczanie celu i jego wizualizacja, przygotowanie konkretnego planu i realizowanie go bez „dróg na skróty”, zerwanie z wszelkimi trudnościami, które stoją na naszej drodze (w tym również palenie mostów tam, gdzie jest to konieczne).

Dużo więcej dowiesz się z książki, do lektury której gorąco zachęcam. Erik Bertrand dzieli się swoimi długoletnimi doświadczeniami bazując na własnych, ciężkich przeżyciach oraz pracy ze znanymi sportowcami i ludźmi biznesu.
W sprzedaży znalazłem też inną pozycję tego autora: Hell Week: Seven Days to Be Your Best Self. Chętnie sięgnę po nią przy najbliższej okazji (zwłaszcza, że cena jest dość przystępna).

Czy jesteś gotowy robić naprawdę wielkie rzeczy?

Dodaj komentarz