Od kogo uczyć się testowania – Rex Black


Niezależnie czy dopiero rozpoczynasz ścieżkę kariery związaną z testowaniem a czy obecnie masz już pewne doświadczenia, przychodzi taki czas, że zauważasz potrzebę poszerzenia wiedzy, najlepiej w oparciu o umiejętności doświadczonych osób. Odpowiedzią może być mentoring bezpośredni, lub własna nauka. W tym drugim wypadku polecam materiały przygotowane przez amerykańskiego specjalistę – Rexa Black’a, założyciela znanej firmy konsultingowej RBCS Inc.

Rex Black jest chyba najbardziej znaną osobą w branży, posiada ponad 30 lat doświadczenia (czyli być może już testował, kiedy Ciebie jeszcze nie było na świecie!) zdobyte w trakcie współpracy z dużymi i małymi firmami z całego świata.

Co rónie ważne, Rex Black będąc prezesem ISTQB oraz ASTQB aktywnie uczestniczył w przygotowywaniu sylabusów oraz materiałów szkoleniowych związanych z certyfikacjami testerskimi.

Dzięki tej mieszance ogromnej wiedzy teoretycznej i bagażu doświadczeń, wszelkie materiały firmowane nazwiskiem Rexa Black’a czyta lub ogląda się naprawdę wyśmienicie.

Do najbardziej popularnych książek można zaliczyć:

Wszystkie te pozycje cechuje to samo – wartościowa treść, przekazana zrozumiałym językiem, wzbogacona interesującymi przykładami z codziennego życia.
Na stronach RBCS znajdziesz wiele darmowych zasobów, takich jak:

Jedynym małym minusem w podejściu Rexa Black’a do testowania może być zbyt tradycyjne podejście, w sytuacji gdy branża zmienia się z dnia na dzień. W omawianych publikacjach nie znajdziesz raczej nowinek czy konkretnych przykładów użycia najpopularniejszych obecnie narzędzi. Posiadając jednak silne podstawy, bez problemu uzupełnisz tę wiedzę już w ramach własnej praktyki.

Masz inną opinię o prezentowanym autorze lub chcesz podyskutować o jego książkach – zostaw komentarz lub po prostu skontaktuj się ze mną bezpośrednio.

Dodaj komentarz